V pondělí 2. hodinu nás od učení vyrušil nepříjemný zvuk sirény. Brzy nám došlo, že to není žádná kolemjedoucí sanitka, ale že se jedná o poplach, naštěstí poplach cvičný. Nemeškali jsme a tak, jak máme nacvičeno, všichni jsme okamžitě opustili školní budovu a shromáždili se na obecním úřadě.
Tam si pro nás pracovníci obce v čele s panem starostou připravili stanoviště. Na stanovištích si žáci zopakovali důležitá telefonní čísla, zdravovědu nebo si nacvičili, jak nést raněného či jak se správně sbalit v krizové situaci. Všichni perfektně obstáli a za to obdrželi diplom a sladkou odměnu.